Terapia czaszkowo-krzyżowa

Czym jest TCK?

Jest jedną z naturalnych, manualnych technik leczenia. To nieinwazyjna metoda, która polega na delikatnym uciskaniu okolic przepony, miednicy, czaszki, kości krzyżowej i klatki piersiowej.

Za jej twórcę terapii uznaje się doktora Sutherlanda, który w latach 30. XX wieku skupił się na badaniach dotyczących ruchomości czaszki.


Jakie są założenia terapii?

W świetle terapii czaszkowo-krzyżowej Twoje ciało jest systemem, w którym wszystko jest ze sobą połączone, a osią tego systemu jest układ czaszkowo-krzyżowy. Płyn mózgowo-rdzeniowy, który przepływa przez ten układ, pulsuje w specyficzny sposób. Pulsowanie to powoduje delikatny ruch mózgu, który z kolei wywołuje minimalne drgania na szwach czaszki. Z czaszki drgania te przenoszą się w dół, aż do kości krzyżowej.

Gdy Twój organizm jest zdrowy pulsowanie płynu mózgowo-rdzeniowego i drgania kości są niezakłócone – mają swój rytm.

Jednak pod wpływem różnych czynników – urazów, stresu, traumatycznych przeżyć – powstają w organizmie blokady energetyczne, które zaburzają ten prawidłowy rytm. To z kolei przyczynia się do powstawania bólów pleców, sztywności, złego samopoczucia itp.

Podczas zabiegu terapeuta identyfikuje i „rozpuszcza” te blokady, co powoduje przywrócenie prawidłowego rytmu, otwierając tym samym drogę do powrotu do zdrowia.

Z doświadczenia wiem, że terapia ta może pomóc Ci w wielu schorzeniach i możesz ją zastosować samodzielnie lub jako metodę wspomagającą tradycyjne leczenie.

Metoda ta jest dla Ciebie, jeśli:

  • Masz zmiany zwyrodnieniowe lub pourazowe narządów ruchu – kości, stawy, mięśnie i chcesz przyspieszyć ich leczenie.
  • Szukasz ulgi w takich schorzeniach jak: migreny, przemęczenie, nadpobudliwość, padaczka, depresja, nerwice czy zaburzenia snu.
  • Cierpisz na dolegliwości układu trawiennego – bóle czynnościowe, zaparcia, biegunki, kolki i chcesz je złagodzić w naturalny sposób.
  • Często chorujesz i zależy Ci na tym, by wzmocnić swoją odporność.

Jeśli masz pytania dotyczące tej metody lub chcesz umówić się na terapię skontaktuj się ze mną już teraz