Japoński lifting twarzy

Czy wiesz, że...

W Japonii piękno jest oznaką zdrowia? Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

Czy wiesz, że jest to jedna z najstarszych form masażu na świecie? Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin, a do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat, niektóre z technik japońskiego masażu twarzy były modyfikowane i udoskonalane dla przemysłu kosmetycznego. Podstawowe techniki jak akupresura, czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.


Jak przebiega masaż?

Cały masaż podzielony jest na kilka etapów

I etap: relaks
Na wstępie wykonujemy masaż dekoltu, karku i szyi. Pod wpływem masażu, wszystkie mięśnie szyi, karku i okolic potylicy rozluźniają się, co pośrednio wywołuje rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zmniejszenie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust.

II etap: drenaż limfatyczny
W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą. Dzięki temu znikają wszelkie obrzęki, cienie i opuchlizny oraz poprawia się przepływ krwi. Lepsze ukrwienie skóry to sprawniejsze dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych do komórek oraz szybsze pozbywanie toksyn, co bezpośrednio przekłada się na lepszą kondycję skóry.

III etap: lifting
Etap liftingujący polega na wykonywaniu szybkich sprężystych ruchów. Skupiamy się na najbardziej newralgicznych miejscach, czyli: owalu twarzy, linii bruzdy nosowo-wargowej oraz okolicach oczu i czoła. Pod wpływem masażu wszelkie zmarszczki ulegają zmniejszeniu i wygładzeniu.

IV etap: energetyczny
Na tym etapie pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. To dlatego masaż ten, oprócz poprawy wyglądu twarzy, można stosować do złagodzenia dolegliwości występujących w organizmie.

Dla kogo jest ten masaż?

Dla Ciebie, jeśli:

  • Szukasz naturalnej alternatywy dla inwazyjnych metod wygładzania zmarszczek i poprawy kondycji skóry twarzy.
  • Chcesz nie tylko przywrócić swoje naturalne piękno, ale również wzmocnić stan zdrowia zdrowia.
  • Zależy Ci na metodzie, która przynosi efekty – odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, opóźnienie procesów starzenia, czy wygładzenie zmarszczek, bez żadnych skutków ubocznych.

Jeśli masz pytania dotyczące tej metody lub chcesz umówić się na Japoński Lifting Twarzy Skontaktuj się ze mną już teraz