Polarity

Czym jest terapia polarity?

Terapia Polarity jest holistycznym system wiedzy służącym do uzdrawiania i utrzymania zdrowia. Twórcą zachodniej, uproszczonej wersji Terapii Polarity był dr Randolph Stone – osteopata, ortopeda, chiropraktyk, naturoterapeuta, który oparł ją na starożytnej medycynie indyjskiej Ajurwedzie oraz na swojej 60-letniej praktyce medycznej.


Założenia terapii

 1. Głównym czynnikiem istnienia Wszechświata jest ruch energii. Prawo to dotyczy wszystkiego, co istnieje, w tym również człowieka.
 2. Zawsze jest źródło energii i pole, w którym odbywa się jej ruch. U człowieka źródłami energii są czakramy, które wytwarzają różne rodzaje jej rodzaje – energię Powietrza, Ognia, Wody i Ziemi, a polem jest element Eteru.
 3. Podstawowymi prawami ruchu są odśrodkowa i dośrodkowa pulsacja oraz biegunowość (polarność). Polaryzacja obejmuje istnienie trzech stanów umożliwiających przepływ energii: dodatni, ujemny i neutralny. Ciało człowieka również jest polarne – górna jego część stanowi biegun dodatni, dolna – ujemny, przepona jest obszarem neutralnym. Energia porusza się ciele człowieka, tworząc tzw. Bezprzewodową Anatomię Człowieka.
 4. Jeśli przepływ energii jest swobodny, człowiek jest zdrowy we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
 5. Jeśli przepływ jest zaburzony, pojawiają się różnego rodzaju choroby i dolegliwości.
 6. Jeśli ten przepływ jest swobodny, człowiek jest zdrowy, posiada równowagę.

Celem terapii jest przywrócenie swobodnego przepływu energii.

Jak terapia Polarity wygląda w praktyce?

Ponieważ Polarity jest całościowym programem troski o zdrowie, w jej skład wchodzą:

 • praca nad tworzeniem pozytywnych wzorców myślenia i właściwym stylem życia,
 • zabiegi manualne pozwalające uwolnić zablokowaną energię,
 • dieta oczyszczająca i budująca zdrowie,
 • ćwiczenia fizyczne i energetyczne (Polarity Joga).

Istotą Polatity jest zrównoważenie wzorców energetycznych pięciu elementów: Eteru, Powietrza, Ognia, Wody i Ziemi, tworzących Bezprzewodową Anatomię Człowieka, które zostały zaburzone w wyniku negatywnych doświadczeń typu: stres, choroby, urazy, trudne emocje itp. Gdy do tego dojdzie, doświadczymy uzdrowienia na wszystkich poziomach oraz poczucia harmonii i radości życia.

Dla kogo jest Polarity?

Ponieważ Polarity jest terapią holistyczną – ciało, umysł i dusza traktowane są jako jedność, przynosi efekty na wszystkich poziomach.

Terapia ta jest dla Ciebie, jeśli:

 • Jesteś otwarta na poszukiwanie alternatywnych metod dochodzenia do zdrowia.
 • Szukasz sposobu na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji przez całe życie.
 • Jesteś osłabiona, zmęczona i apatyczna – zabiegi Polarity przywracają naturalny poziom energii.
 • Odczuwasz negatywne skutki stresu – Polarity przywraca harmonię.
 • Cierpisz na różnego rodzaju bóle: kręgosłupa, stawów i mięśni, zatok itp. – Polarity poprzez zrównoważenie energii zmniejsza ból fizyczny.
 • Gdy chcesz przyspieszyć proces rekonwalescencji po urazach, operacjach, chorobie itp.

W tak krótkim wpisie nie da się wyczerpać tematu Polarity, dlatego jeśli masz pytania dotyczące tej metody lub chcesz się umówić na wizytę – skontaktuj się ze mną już teraz.