Ledoterapia

Czym jest ledoterapia?

Ledoterapia, zwana również fototerapią, jest innowacyjną metodą leczenia, w której wykorzystujemy lecznicze właściwości światła widzialnego i bliskiej podczerwieni, generowanego przez wysokoenergetyczne diody LED.

Korzystne działanie światła można rozpatrywać z dwóch poziomów: działanie na cały organizm oraz oddziaływanie na poszczególne komórki.

Nie jest tajemnicą, że nasz organizm zaprogramowany jest w taki sposób, że funkcjonujemy podczas dnia, a odpoczywamy nocą. To dlatego naturalne światło poprawia nasze samopoczucie, a jego mała ilość lub całkowity brak przyczynia się do pogorszenia nastroju, senności, apatii, a nawet depresji.


Jak światło wpływa na komórki ciała?

To nieco skomplikowany proces, ale postaram się wyjaśnić go jak najprościej. Zapewne wiesz, że każda komórka naszego organizmu posiada swoisty generator energii, jakim jest mitochondrium. Z kolei mitochondria wyposażone są w światłoczułe receptory (oksydaza cytochromu C). Pod wpływem światła następuje aktywacja receptora, co pobudza mitochondrium do wzmożonej pracy, a to z kolei powoduje przyspieszenie metabolizmu całej komórki. Przyspieszony metabolizm sprawia, że komórka: skuteczniej usuwa toksyny, wytwarza więcej potrzebnych cząsteczek np. białek, oraz szybciej się regeneruje.

To dlatego ledotarapię stosujemy w przypadku, gdy chcemy zahamować procesy zapalne, przyspieszyć regenerację uszkodzonych tkanek, zmniejszyć ból oraz pomóc organizmowi w osiągnięciu równowagi.

Dla kogo ledoterapia?

Ledoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Ta terapia jest dla Ciebie, jeśli:

  • Szukasz nieinwazyjnego i bezpiecznego sposobu na odmłodzenie cery – kosmetycznym efektem ledoterapii jest wygładzenie zmarszczek poprzez pobudzenie komórek skóry do produkcji większej ilości kolagenu.
  • Cierpisz na schorzenia skóry typu: trądzik, łuszczyca, wrzody, czy rany – ledoterapia przyspiesza proces leczenia chorób skórnych oraz gojenia ran.
  • Szukasz terapii, która pozwoli Ci skutecznie pokonać różnego rodzaju ból – ból mięśni, stawów, kręgosłupa itp. – ledoterapia zmniejsza ból i leczy stany zapalne.

Jeśli masz pytania dotyczące tej metody, chcesz skonsultować swój przypadek lub umówić się na wizytę – skontaktuj się ze mną już teraz.