Refleksologia stóp i twarzy

Czym jest refleksologia?

Refleksologia to nauka o refleksach – specjalnych punktach, które znajdują się na powierzchni naszego ciała, głównie: w stopach, dłoniach i głowie. Według refleksologii, punkty te mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i układami w naszym ciele. Dlatego, gdy w naszym organizmie zachodzą niekorzystne zmiany, ma to swoje odbicie na powierzchni naszego ciała, w okolicach odpowiednich refleksów. Na tej podstawie doświadczony refleksolog jest w stanie wykryć różne choroby i choć nie jest lekarzem, w związku z czym nie diagnozuje chorób, ani nie przepisuje leków, to może zasugerować wizytę u odpowiedniego lekarza specjalisty.

Za twórczynię współczesnej refleksologii uważa się fizjoterapeutkę Eunice Ingham. W 1938 roku ukazała się jej pierwsza książka Opowieści stóp (Stories the feet can tell), w której przedstawiła mapę stref na stopach oraz jednostki chorobowe, przy których stosowała masaż odpowiednich stref, doprowadzając do wyleczenia.


Na czym polega zabieg refleksologii?

Jest to zabieg manualny, który polega na „chodzenia” kciukiem i palcami po refleksach umieszczonych na stopach – refleksologia stóp, lub na głowie – refleksologia twarzy.
Podczas zabiegu w pierwszej kolejności identyfikujemy problemy zdrowotne, a następnie pracujemy nad odpowiednimi punktami, by pobudzić organizm do samouzdrowienia. I tak w przypadku refleksologii stopy, „przechodzimy” przez wszystkie punkty rozmieszczone na stopach. Gdy nasz organizm jest zdrowy, takie przejście nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć. Jednak w przypadku natrafienia na jakiekolwiek zmiany – w wizualne (odmienny kolor naskórka czy zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból, traktujemy to jako sygnał, który informuje nas o tym, że w organie wewnętrznym, który jest reprezentowany przez dany refleks, występuje problem zdrowotny. Następnie skupiamy się na intensywniejszej stymulacji tych refleksów, co przyczynia się do pobudzenia organizmu do włączenia procesów regeneracyjnych.

Zabieg refleksologii jest bezpieczny i może być stosowany praktycznie w każdym przypadku.

Refleksologia stóp

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:

  • Szukasz skutecznej terapii uzupełniającej – zabiegi refleksologii doskonale sprawdzają się jako terapia uzupełniająca przy tradycyjnym leczeniu wielu schorzeń, w tym przewlekłych.
  • Chcesz wzmocnić swój organizm – dzięki pobudzeniu organizmu do samouzdrawiania, wzmacniasz swój układ odpornościowy oraz poprawiasz funkcjonowanie pozostałych narządów i układów.
  • Chcesz poprawić swoje samopoczucie – refleksologia przyczynia się do redukcji poziomu zmęczenia oraz odzyskania sił witalnych.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu, chcesz skonsultować swój przypadek lub umówić się na zabieg – skontaktuj się ze mną już teraz

Refleksologia twarzy

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli:

  • Chcesz się zrelaksować i odzyskać wewnętrzny spokój – ponieważ refleksy na twarzy znajdują się w pobliżu ośrodkowego układu nerwowego, ich pobudzenie przyczynia się do zniesienia blokad energetycznych w tym rejonie, co prowadzi do ogólnego wyciszenia i zrelaksowania.
  • Szukasz nieinwazyjnego sposobu na odmłodzenie cery – zabieg refleksologii twarzy pobudza procesy regeneracji skóry, co bezpośrednio przyczynia się do odzyskania przez nią lepszej kondycji i młodszego wyglądu.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu, chcesz skonsultować swój przypadek lub umówić się na zabieg – skontaktuj się ze mną już teraz