Medi-taping

Czym jest medi-taping?

Medi-taping jest metodą terapeutyczną opracowaną przez japońskiego japońskiego lekarza
i chiroterapeutę Kenzo Kaze. Jej celem jest przede wszystkim łagodzenie bólów oraz przyspieszenie naturalnych procesów regeneracji.

W metodzie tej wykorzystujemy elastyczne taśmy bawełniane pokryte naturalnym klejem akrylowym. Przyklejone taśmy zachowują właściwości „oddychania, jak również rozciągania i kurczenia w zgodzie z naturalnym ruchem ciała. Możemy je nosić przez kilka dni, bez konieczności ich wymiany – są wodoodporne.


W jaki sposób działa medi-taping?

Sekret działania tej terapii opiera się na przyklejeniu specjalnych taśm w odpowiedni sposób – umieszczamy je w bolącym obszarze ciała wzdłuż przebiegu meridianów i punktów akupunkturowych. Przyklejona taśma działa na dwóch poziomach: fizycznym i energetycznym. Na poziomie fizycznym lekko unosi skórę do góry, co usprawnia krążenie krwi i limfy w danym obszarze ciała. Efektem jest lepsze dotlenienie i odżywienie poszczególnych komórek oraz szybsze usuwanie toksyn, co znacznie przyspiesza naturalne procesy regeneracji. Na poziomie energetycznym usprawnia przepływ energii przez meridiany. To dlatego ból i obrzęki łatwiej ustępują, a cały organizm szybciej dochodzi do zdrowia.

Dla kogo?

Dla Ciebie, jeśli:

  • Uprawiasz sport i doznałaś urazu lub przeciążenia mięśni – medi-taping przyspiesza regenerację tkanki mięśniowej, dzięki czemu szybciej będziesz mogła wrócić do treningów.
  • Cierpisz na bóle pleców, karku, stawów itp. – medi-taping powoduje trwający 24 godziny mikro-masaz mięśni co redukuje ból co najmniej o 50%, a bywa że usuwa go całkowicie.
  • Borykasz się z syndrom bólu trzewnego lub masz innego rodzaju zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych – medi-taping pobudzaja punkty energetyczne na ciele, powodując lepszy przepływ energii do poszczególnych narządów, co wpływa na poprawę ich funkcjonowania.

Jeśli masz pytania dotyczące tej metody, chcesz skonsultować swój przypadek lub umówić się na wizytę – skontaktuj się ze mną już teraz