Magnetoterapia

Czym jest magnetoterapia?

Magnetoterapia jest metodą fizykoterapeutyczną, w której wykorzystujemy lecznicze właściwości pola magnetycznego. Polega na oddziaływaniu na poszczególne części ciała impulsowym polem magnetycznym o ustalonych częstotliwości i natężeniu.

Czy wiesz, że jest jedną z najbardziej popularnych metod wspomagających leczenie wielu schorzeń?


Lecznicza moc pola magnetycznego

Dlaczego magnetoterapia ma tak szerokie zastosowanie? Ponieważ działa na poziomie komórkowym. Przenikające przez ciało pole magnetyczne oddziałuje na poszczególne komórki: normalizuje elektryczny potencjał spoczynkowy błony komórkowej, poprawia dynamikę jonów przechodzących przez tę błonę, zwiększa zdolność komórek do wykorzystania tlenu, co pozytywnie wpływa na przemiany energetyczne. Gdy każda komórka ciała pracuje sprawniej, to poprawia się praca narządów wewnętrznych oraz normalizuje funkcjonowanie poszczególnych układów, co sprawia, że cały organizm szybciej dochodzi do zdrowia.

Dla kogo jest magnetoterapia?

Dzięki temu, że pole magnetyczne działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz przyspiesza regenerację tkanek, terapia ta może być stosowana w leczeniu wielu chorób, zarówno przewlekłych, jak i ostrych.

Dlatego ta terapia jest dla Ciebie, jeśli:

  • Doznałaś urazów narządów układu ruchu: kości, stawów, więzadeł lub ścięgien – magnetoterapia przyspiesza odbudowę komórek.
  • Masz trudno gojące się rany lub owrzodzenia skóry – pole magnetyczne przyspiesza gojenie oraz owrzodzeń.
  • Doznałaś uszkodzeń w obrębie układu nerwowego np. udar mózgu, rwa kulszowa itp. – pole magnetyczne przyspiesza regenerację tkanki nerwowej.
  • Chorujesz na stwardnienie rozsiane – magnetoterapia pomaga zredukować uczucie zmęczenia oraz wspomaga łagodzenie pozostałych objawów.
  • Masz ostre lub przewlekłe dolegliwości bólowe – magnetoterapia redukuje ból oraz przyspiesza leczenie.
  • Cierpisz z powodu zaburzeń krążenia krwi i limfy – magnetoterapia usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego oraz limfatycznego.

Jeśli masz pytania dotyczące tej metody, chcesz skonsultować swój przypadek lub umówić się na wizytę – skontaktuj się ze mną już teraz